Projektové dny oboru Obchodní akademie – Statistika

Již před projektovým dnem si žáci O3A připravili dotazníky se 4 tématy: Volný čas, Gastronomie, Finance středoškoláka a Zdravý životní styl. Dotazníkového šetření se zúčastnili všichni žáci školy napříč ročníky.

V rámci čtvrtečního dopoledne se žáci nejprve seznámili s pravidly zpracování sebraných dat, jejich tříděním, druhy výpočtů, používanými grafy a poté ve skupinách zpracovali dotazníky. Vytvářeli grafy a hodnotili je. S největším problémem se potýkali na konci dopoledne. Tvorba komentářů ke grafům a závěrečné shrnutí dotazníku, to jsou věci, na kterých je třeba ještě zapracovat.

Na odpolední část byly pozvané zástupkyně Českého statistického úřadu z Pardubic. Ing. Tichá a Ing. Fialová představily úřad, jeho funkce a práci s daty, jak se data získávají, jak se zpracovávají i jaké je jejich další využití. Na závěr měly pro žáky připraven krátký test.

Mgr. Linda Kotyzová

Ukázky práce žáků: