The Duke of Edinburgh´s International Award, Czech Republic

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) je jeden z celosvětově nejvýznamnějších programů neformálního vzdělávání, který založil před více než 60 lety Princ Philip, vévoda z Edinburghu, manžel britské královny Alžběty. Mladí lidé ve věku 14 až 24 let jsou skrze něj motivování k cílevědomosti, solidaritě, zdravému životnímu stylu a zájmu o své okolí. V současnosti se programu DofE účastní 1,3 milionu lidí ve více než 130 zemích světa. V České republice má program 25 letou tradici a účastní se jej přes 4000 žáků a studentů.

Program funguje na 200 místech po celé republice. Mezi institucemi, které program poskytují, jsou základní a střední školy, neziskové organizace, dětské domovy i střediska volného času.

Program spočívá v pravidelném plnění aktivit ve 3 oblastech: pohybu, dovednosti a dobrovolnictví. Každý účastník si sám stanovuje aktivity v jednotlivých oblastech a také cíle, kterých chce ve svých aktivitách dosáhnout. Každé ze zvolených aktivit se poté věnuje aspoň jednu hodinu týdne. Dobu trvání programu si účastníci určují zvolením úrovně. DofE má bronzovou (6 měsíců), stříbrnou (minimálně 12 měsíců) a zlatou úroveň (minimálně 18 měsíců). Účastníci se také na závěr programu vydají v týmu na dobrodružnou expedici do přírody, aby získali i další užitečné dovednosti. Po celou dobu trvání programu jim pomáhají vyškolení vedoucí, kteří plní funkci mentora.

Absolventi programu získávají prestižní ocenění, které jim dává výhodu v profesním i osobním životě. Ocenění uznávají zahraniční univerzity a je to skvělá položka v životopise.

Více informací můžete získat na:

www.dofe.cz

Jestli se chcete zapojit nebo se dozvedet více, nebojte se používat naše hashtagy u príspevku vás nebo vaší školy/organizace na sociálních sítích #dofeczech #zaz dofe #matocenu #WorldReady
Náš profil na facebooku se jmenuje DofE Award Czech Republic. Najdete nás také jako @dofeczech
Náš instagramový profil se nazývá DofE Czech Republic. Najdete nás také jako @dofeczech.
Na Twitteru nás najdete jako Dofe Czech Republic a také jako @dofeczech.
Na YouTube nás najdete jako DofE Czech Republic

Koordinátor programu:

Radek Kroulík, kontakt kroulik@oa-chocen.cz, 720 506 546

Vedoucí, mentoři:

Markéta Drahošová, Stanislava Dostálová, Linda Kotyzová, Radek Kroulík, Hana Martinková, Hana Nešpoříková, Milan Ryjáček, Dana Tomášová