Domov mládeže

Tel. recepce 702 292 284
Tel. Eva Teplá 702 292 463

Kapacita domova mládeže…

… je 79 ubytovaných žáků. Je určen pro žáky Obchodní akademie a Střední odborné školy cestovního ruchu Choceň, kteří dojíždí ze vzdálenějšího bydliště.

• 60 žáků bydlí v tzv. buňkách – vždy dva třílůžkové pokoje se společným sociálním zařízením.
  • 15 žáků bydlí v třílůžkových pokojích se samostatným sociálním zařízením.
  • Pro 4 žáky jsou v DM dvoulůžkové pokoje.

Platby za měsíc:

• 1.300 Kč (buňka)
  • 1.450 Kč (třílůžkový)
  • 1.550 Kč (dvoulůžkový)

Žáci mají možnost krom svých pokojů využívat studovnu, denní místnosti, které jsou vybaveny celodenním připojením na internet, televizory se set-top-boxy, videem, DVD přehrávačem.
Na pokojích je možnost připojení vlastního počítače, také připojení na internet, žáci mají k dispozici elektronické psací stroje, lampičky, veškeré vybavení pokoje (úložné prostory, lůžkoviny, povlečení, přehozy).
Vlastní elektrospotřebiče žáci používají pouze na základě dohodnutých zásad o používání vlastních elektrických spotřebičů.

V budově DM je umístěna školní jídelna, kterou žáci využívají k celodenní stravě.

Cena stravy:

• Snídaně + přesnídávka – výběr ze 2 jídel: 21 Kč
  • Oběd – výběr ze 2–3 jídel: 29 Kč
  • Večeře – výběr ze 2 jídel: 29 Kč

Školní jídelna je i místem praktického vyučování pro žáky oboru kuchař číšník.

Režim dne:

• 6:45 budíček, osobní hygiena, snídaně, úklid pokoje
  • 7:45 odchod do školy
  • 11:00 – 14:00 oběd
  • odpoledne a večer: osobní volno, volnočasové aktivity a zájmové činnosti
  • 17:30 večeře
  • 21:30 příprava na večerku
  • 22:00 večerka

Vycházky žáků:

• 1. ročník 2x v týdnu do 21 h
  • 2. ročník 2x v týdnu do 22 h
  • žáci od 3. ročníků kdykoli na požádání do 22 h
  • zletilí žáci v mimořádných případech, jako je třeba stužkovací nebo maturitní večírek, po dohodě s vychovatelkou, i déle

Organizace volného času:

Se žáky pracují v domově mládeže čtyři plně kvalifikovaní vychovatelé, kteří zajišťují žákům bohatý program ve volném čase. Pravidelně zde pracují kroužky – míčové hry, aerobik, Tabata, relaxace, posilování, běžecké pásy, kruhový trénink, zpívání, ruční práce, kresba, malba, grafika. Dále jsou pořádány jednotlivé tematické akce a besedy: První pomoc, Řekni drogám ne, Obrana proti násilí na ženách, besedy s kosmetičkou, manikérkou, výroba adventních věnců, dárečků, přáníček, vizitek, barvení vajec, pletení pomlázek, japonské skládačky – origami, ubrouskové techniky, etiketa s humorem, BESIP – bezpečnost silničního provozu, čarodějnické opékání.

Organizujeme také Den dětí pro MŠ Kaštánek a s pásmem koled a lidových písní navštěvujeme 2x do roka Domov důchodců. Pro žáky jsou pořádány i jednodenní výlety, jako například návštěva státního hřebčína v Kladrubech, návštěva předvánoční Prahy, po stopách historie Litomyšle, nebo návštěva Zookoutku v Častolovicích. Dále mohou navštěvovat jakékoli sportovní a kulturní akce konané v Chocni. O sobě se žáci mohou dovědět něco i v psychotestech, testech všeobecných znalostí, nebo v „icebreakerech“ (ledolamkách). Velice pěkně se daří prohlubovat spolupráci se Stacionářem v Ústí nad Orlicí.

Vnitřní řád domova mládeže

Přihláška do domova mládeže