Domov mládeže

Domov mládeže byl slavnostně otevřen na začátku školního roku 2005 – 2006.

Kapacita domova mládeže…

… je 79 ubytovaných žáků. Je určen pro žáky Obchodní akademie a Střední odborné školy cestovního ruchu Choceň, kteří dojíždí ze vzdálenějšího bydliště.

• 60 žáků bydlí v tzv. buňkách – vždy dva třílůžkové pokoje se společným sociálním zařízením.
  • 15 žáků bydlí v třílůžkových pokojích se samostatným sociálním zařízením.
  • Pro 4 žáky jsou v DM dvoulůžkové pokoje.

Platby za měsíc:

• 1.300 Kč (buňka)
  • 1.450 Kč (třílůžkový)
  • 1.550 Kč (dvoulůžkový)

Žáci mají možnost krom svých pokojů využívat studovnu, denní místnosti, které jsou vybaveny celodenním připojením na internet, televizory se set-top-boxy, videem, DVD přehrávačem.
Na pokojích je možnost připojení vlastního počítače, také připojení na internet, žáci mají k dispozici elektronické psací stroje, lampičky, veškeré vybavení pokoje (úložné prostory, lůžkoviny, povlečení, přehozy).
Vlastní elektrospotřebiče žáci používají pouze na základě dohodnutých zásad o používání vlastních elektrických spotřebičů.

V budově DM je umístěna školní jídelna, kterou žáci využívají k celodenní stravě.

Cena stravy:

• Snídaně + přesnídávka – výběr ze 2 jídel: 20 Kč
  • Oběd – výběr ze 2–3 jídel: 28 Kč
  • Večeře – výběr ze 2 jídel: 28 Kč

Školní jídelna je i místem praktického vyučování pro žáky oboru kuchař číšník.

Vycházky žáků:

• 1. ročník 2 x v týdnu do 21 h
  • 2. ročník 2 x v týdnu do 22 h
  • žáci od 3. ročníků kdykoli do 22 h
  • zletilí žáci v mimořádných případech, jako je třeba stužkovací nebo maturitní večírek, po dohodě s vychovatelkou, i déle

Se žáky pracují v domově mládeže čtyři plně kvalifikovaní vychovatelé, kteří zajišťují žákům bohatý program ve volném čase. Pravidelně zde pracují kroužky – například míčové hry, kalanetika, jóga a relaxace, posilování, K2 – hiking (běžící pásy), zpívání, dále jsou pořádány jednotlivé tematické akce, např. besedy: Žena – budoucí matka, Nikotinismus, První pomoc, Řekni dogám ne, Obrana proti násilí na ženách, besedy s kosmetičkou, manikérkou. V období okolo Vánoc a Velikonoc se zaměřujeme na výzdobu DM, výrobu adventních věnců a dárečků, přáníček, vizitek, barvíme vejce, pleteme pomlázky, vyrábíme pečené i nepečené dobrůtky. Žáci si mohou porovnat své znalosti v Testu všeobecných znalostí. Další z nejzdařilejších akcí byla Miss DM. Velice pěkně se nám daří prohlubovat spolupráci se Stacionářem v Ústí nad Orlicí, scházíme se s jejich klienty dvakrát do roka a pořádáme společné výlety.

Mezi další jednorázové akce během školního roku patří výroba japonských skládaček – Origami, ruční práce dle přání, ubrouskové techniky, turistické vycházky, výlet do Litomyšle, zájezd do Prahy na muzikál, výlet do předvánoční Prahy, příprava maturitního plesu, tomboly a výzdoby stolů, čarodějnické opékání, společné grilování na terase DM, pořádání sportovního a dětského dne v mateřských školách, vystoupení v domově důchodců s pásmem lidových písniček a mnoho a mnoho dalších akcí, některé z nich najdete v naší fotogalerii.

Vnitřní řád domova mládeže

Přihláška do domova mládeže