VS4 – Hurá do Prahy na poslední exkurzi!

Dne 26. dubna 2018 jsme se třídou VS4 vydali na poslední odbornou exkurzi do Prahy. Na cestě do Prahy nás potkalo 2,5 hodinové zpoždění z důvodu poruchy lokomotivy, a proto nás v obci Velim čekal dobrodružný přestup na jiný rychlík. Z tohoto důvodu jsme nestihli určitě zajímavou přednášku, která by nám pomohla k maturitní zkoušce v Evropském domě.

Hned po příjezdu do Prahy jsme vyrazili do pražské zoologické zahrady, kde jsme měli školní výukový program „Šelmy“. Snad nám to pomůže u maturity, pokud si vylosujeme otázku zaměřenou na životní prostředí.

Na závěr programu nám třídní učitelka zajistila ve studijním sále ZOO kontakt s malými zvířaty za přítomnosti pracovníků ZOO. Mohli jsme pohladit korálovku a pochovat gekončíka nočního a další.

Po interaktivní přednášce třídní učitelka z velké tašky vylovila desky se jmény. K našemu překvapení nám bylo rozdáno naše poslední středoškolské vysvědčení přímo v areálu zoologické zahrady.

Domů jsme jeli velmi unavení, ale tato poslední exkurze se nám moc vydařila i přes všechny komplikace, které nás během dne potkaly.

Tereza Dvořáková
žákyně VS4