Třída O2B navštívila vědecký zábavní park Vida v Brně

V pondělí 16. dubna 2018 navštívila naše třída O2B největší město Moravy Brno. První veliký zážitek nás čekal už na Brněnském hlavním nádraží, které je asi jedno z nejzmatenějších nádraží v Evropě. Ovšem do Brna jsme jeli za účelem navštívit Vida centrum, které se nachází na Brněnském výstavišti. Na výstaviště jsme se dopravili pověstnou Brněnskou “Šalinou“ číslo 1. Poté už mohla započít naše prohlídka. Ve Vida centru se nacházelo spousta exponátů z odvětví chemie, fyziky, biologie, které byli pro nás všechny velmi zajímavé. O půl dvanácté začal program doktora Ucha, který byl věnovaný zvuku. Po konci tohoto programu přišel konec celé prohlídky. Všichni zúčastnění studenti se druhý den ve škole shodli, že nás tato exkurze zaujala, ale že Vida centrum je věnované spíše žákům základních škol. I tak hodnotíme tuto exkurzi velmi kladně. Veliké díky patří našemu doprovodu v podobě Mgr. Blanky Hájkové a Mgr. Milana Ryjáčka.

Za třídu O2B Lukáš Matějka.