Přehled sportovních výsledků a TV aktivit ve školním roce 2022 – 2023

12. – 16. Sportovně turistický kurz třídy CR1 v Mariánských Lázních
12. – 16. Sportovně turistický kurz třídy VS1 v Potštejně
20. Přespolní běh, okresní kolo v Chocni – dívky i chlapci 3. místo
22. Okresní kolo v atletice v Ústí nad Orlicí – dívky 2. místo (postup na krajské finále), chlapci 4. místo

5. Krajské finále v atletice v Chrudimi – dívky 7. místo
10. Okrskové kolo fotbalu chlapců ve Vysokém Mýtě – 2. místo (postup do okresního finále)
21. Okresní finále ve fotbalu chlapců v Chocni – 2. místo

Listopad

25. Středoškolská futsalová liga chlapců v Chocni, 1. kolo – 1. místo – postup do 2. kola
28. 11 – 2. 12. Kurz „Instruktor fitcentra“ v Chocni pro třídu O2A, O3B zaměření Ekonomika sportu

2. Florbal chlapců Subterra Cup Českého florbalu v Chrudimi – okresní finále,
1. místo, postup do krajského kola
8. Florbal chlapců AŠSK ve Vysokém Mýtě – okrskové kolo, 1. místo a postup do okresního finále
8. Florbal dívek Subterra Cup Českého florbalu ve Skutči – okresní finále,
15. Florbal dívek AŠSK v Žamberku – okresní finále, 2. místo
16. Florbal chlapců AŠSK v České Třebové – okresní finále, 1. místo a postup do krajského kola
16. 2. kolo Středoškolské futsalové ligy chlapců v Chocni – 2. místo, postup do 3. kola
19. 32. ročník mezitřídní „12tihodinovky“ v basketbalu – A578 : B656
(celkem 11:21)

Leden

2. – 7. Volitelný instruktorský kurz lyžování a SNB v Peci pod Sněžkou pro O4B ES
13. 3. kolo Středoškolské futsalové ligy chlapců v České Třebové – 3. místo
19. Krajské finále ve florbalu chlapců AŠSK ve Skutči – 2. místo
29. 1. – 3. 2. Lyžařský kurz žáků třídy O1A a O1B, Herlíkovice

Únor

1. Divizní finále Středoškolské futsalové ligy dívek v Předměřicích nad Labem – 5. místo
  2. Okresní kolo ve volejbalu dívek v Lanškrouně – 2. místo

Duben

1. – 28. Kurz 1. pomoci v Chocni pro O1A zaměření Ekonomika sportu
  2. 5 – 2. 6. Kurz „Instruktor plavání“ v Ústí nad Orlicí pro třídu O3A zaměření Ekonomika sportu

Květen – červen – Masérský kurz pro třídu O4A – Ekonomika sportu

Červen

1. – 16. Sportovně turistický kurz třídy O2A a O2B v Pastvinách
  1. – 25. Kurz „Instruktor vodní turistiky“ v České Vrbné (České Budějovice) pro třídu O3A zaměření Ekonomika sportu
  1. Sportovní den – „Škola hrou“ pro všechny ročníky a obory

Ve školním roce 2022/2023 se opět po dvouleté přestávce (onemocnění COVID 19) rozběhly veškeré kurzy, soutěže a klání na školách. Některé z nich jsme také sami organizovali. V letošním roce se po velmi dlouhé době dařilo více chlapcům (ač jich je na naší škole podstatně méně), když se hned 2x dostali do krajského florbalového finále. Ve Skutči, pod záštitou AŠSK, nám dokonce o kousek uniklo celkové vítězství a postup na republikovou kvalifikaci. Ve futsalu pak chlapci skončili před branami divizního finále.

Největším letošním úspěchem dívek byla účast (5. místo) v divizním futsalovém finále v Předměřicích nad Labem a 7. místo v krajském finále v atletice v Chrudimi.

V tomto roce jsme se sice nedostali v žádné soutěži až na republikovou úroveň, nicméně především úspěchy chlapců, kde je podstatně větší konkurence, než v soutěžích dívek, stojí nejen za zmínku.

Věřme, že v letošním školním roce přibydou další úspěchy, a to opět i na republikové úrovni.

Poděkování patří vedení celé školy za podporu a především pak všem účastníkům za jejich výkony.

Mgr. Pavel Motl