Kurz anglického jazyka v Dublinu

Díky našemu Erasmus + projektu 2020-1-CZ01-KA101-077115 „S jazyky a online nástroji pomůžeme žákovskému rozvoji“ jsem měla možnost navštěvovat dvoutýdenní kurz všeobecného anglického jazyka v jazykové škole Emerald a rozvíjet svou komunikační kompetenci v anglickém jazyce.

Ještě před příjezdem jsem na základně napsaného testu a krátkého pohovoru byla zařazena do skupiny studentů na úrovni intermediate. Výuka byla zaměřena na fonetiku a fonologii (výslovnost pravidelných sloves), gramatiku (otázky, časy, slovesné vazby), slovní zásobu (hudba, umění, sporty). Pravidelně jsme pracovali ve dvojicích či menších skupinkách a rozvíjeli tak naše komunikační dovednosti. Denní výuka byla rozdělena do dvou dvouhodinových lekcí. První část byla zaměřena více na gramatiku, druhá na čtení a konverzace.

Kromě výuky v klasickém prostředí školní třídy jsem měla možnost procvičovat anglický jazyk v dublinských restauracích, obchodech a muzeích a pří rozhovorech se studenty z celého světa. Díky programu Erasmus+ jsem poznala nejenom irskou kulturu, ale také zvyklosti lidí z celého světa. Věřím, že využité znalosti použiji při tvorbě cizojazyčných výukových materiálů na našem školním e-learningu.

Mgr. Markéta Marková

« zpět na výpis událostí

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Kde nás najdete?

Zobrazit na mapě