Ohlédnutí za konferencí škola a podnikání

Další video

Ve středu 23. listopadu proběhl v prostorách všech tří budov naší školy v pořadí již pátý ročník konference Škola a podnikání. Hlavním tématem byla letos inspirace, a to ve všech svých možných podobách.

Po slavnostním zahájení, kterého se kromě vedení školy a města zúčastnili i radní Pardubického kraje Josef Kozel, který celou akci zaštítil, Ing. Ladislav Valtr, starosta Chocně Jan Pažin a ředitelka Úřadu práce v Ústí nad Orlicí paní Mgr. Romana Martincová, se mohli hosté zúčastnit jakéhokoli z mnoha seminářů či workshopů, které zde byly připraveny.

Studentky třetích ročníků tak například čekala přednáška spolku Podnikavé ženy, který se věnuje podpoře a poradenství ženám v byznysu. Prvním ročníkům byla zase představena Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (The Duke of Edinburgh’s International Award, zkráceně též DofE), program individuálního seberozvoje pro mladé lidi, jehož patronem je britská královská rodina.

Na besedu s učni dorazili do budovy v ulici Vysokomýtská se svými podnikatelskými příběhy majitelé regionálních gastronomických podniků a o každodennosti pracovníků veřejné správy přišla našim studentům na náměstí povědět zástupkyně úřadu práce a městského úřadu v Rychnově nad Kněžnou. S fungováním neziskového sektoru návštěvníky seznamovala zástupkyně Farní charity v Litomyšli. Studenti se mohli také seznámit s projektem – Věnná města.

Celá akce proběhla v příjemném – inspirujícím duchu.

Děkujeme všem zúčastněným organizacím i firmám a těšíme se na další ročníky!

Mgr. Martin Šeba