Ze života školy - detail události

Exkurze maturantů VS4 do Vazební věznice v Hradci Králové

Jako maturanti VS4 jsme jeden z našich společných posledních dnů strávili exkurzí ve Vazební věznici v Hradci Králové. Ráno 25. dubna 2018 jsme se všichni sešli před budovou a prohlídka mohla začít. Ve skupinkách po pěti jsme ostraze předkládali platné občanské průkazy a na základě bezpečnosti prošli bezpečnostním rámem. Sociální pracovník pro vězně nás odvedl do místnosti, kde nám posléze prezentoval a předváděl vazební věznici. Spoustu věcí jsme už věděli z hodin práva, ale i tak to bylo zajímavé a dozvěděli jsme se, jak to chodí spíše uvnitř. Zaujali nás především fotky cel, koupelny nebo historie celé vazební věznice. Ke konci byl prostor pro dotazy, takže jsme se mohli ptát a zjišťovat více o chodu nebo o zaměstnávání vězňů.

Ve druhé části exkurze jsme mohli nakouknout do neobydlených cel. Malá místnost s jedním malým oknem, se dvěma postelemi, záchodem za plentou a poličkou pro osobní věci nevypadal vůbec příjemně. Působilo to na nás především chladně a bezbarvě.

Do kontaktu s vězni jsme se dostali jen zřídka bez jakékoliv komunikace. Celá exkurze probíhala pod kamerovým systémem a řádným dohledem. I když z toho všeho šel mráz po zádech, celá exkurze byla zajímavá a poučná. Děkujeme naši třídní, paní učitelce Martinkové, která zařídila, že jsme se mohli na tohle zajímavé místo podívat.

Markéta Malečková
za třídu VS4

« zpět na výpis událostí

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Kde nás najdete?

Zobrazit na mapě