Bobřík informatiky – ústřední kolo 2024

Ve čtvrtek 1. února 2024 se konalo v Litomyšli na Gymnáziu A. Jiráska ústřední kolo soutěže Bobřík informatiky v kategorii senior pro Pardubický kraj. Z naší školy do tohoto kola postoupil Adam Vodehnal z O3B a výborně nás reprezentoval. Soutěžilo 28 studentů, Adam se umístil na krásném 6. místě a stal se úspěšným řešitelem. Nebylo to vůbec lehké.

V celé republice soutěžilo ve 14 městech celkem 387 soutěžících, 143 z nich se stalo úspěšným řešitelem. Letos má soutěž po dlouhé době absolutního vítěze, tedy jen jeden soutěžící z ČR dosáhl plného počtu bodů. Adam skončil na celkovém 100. místě, což je opravdu dobré, většina studentů před ním jsou studenti gymnázií.

Moc gratulujeme. Přejeme úspěch Adamovi a všem ostatním našim studentům v příštím ročníku.

Mgr. Hana Šedová