Bobřík informatiky – národní kolo

Jan Skalický z O2B a Jakub Vašata z O4A nás skvěle reprezentovali v národním kole soutěže Bobřík informatiky, které se letos konalo 1. února 2023 na gymnáziu v Litomyšli.

Lehké to nebylo. Soutěž je hodinový test plný úloh, které se musí vyřešit. Nejde se je naučit, o to víc donutí všechny účastníky se pořádně zamyslet. Do národního kola v našem kraji postoupilo 28 žáků, převážně ze třetích a čtvrtých ročníků středních škol.

Mezi gymnazisty a žáky technických škol se naši žáci rozhodně neztratili. Jan Skalický se dokonce umístil v první desítce v rámci našeho kraje. Na tomto výkonu je potřeba ocenit i to, že do této soutěžní kategorie bude Jan patřit až za rok. Oba naši žáci získali mnoho zkušeností, které se jim budou hodit i v životě.

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k hezkému výsledku.

Mgr. Hana Šedová