Bobřík informatiky 2023 – státní kolo

Ve dnech 13. až 20. listopadu 2023 proběhlo státní kolo soutěže Bobřík informatiky, letos už to byl 16. ročník. Novinkou bylo zařazení žáků 2. ročníku do kategorie Senior.

V naší škole se soutěže zúčastnilo 104 žáků kategorie Senior a 100 žáků kategorie Junior. Žáky z CK3, KU2 a CU2 jsme zařadili do kategorie Junior, aby se všem co nejméně měnil rozvrh hodin.

Letos byla soutěž přiměřená své kategorii, přesto nebylo lehké uspět, jen 21 žáků naší školy splnilo podmínky pro udělení titulu „úspěšný řešitel“. Třináct úspěšných řešitelů máme v kategorii Senior a osm v kategorii Junior. Gratulujeme nejlepším z obou kategorií.

Adam Vodehnal z O3B postoupil do krajského kola, které se uskuteční koncem ledna 2024, přejeme mu mnoho štěstí. A moc gratulujeme ke krásnému umístění v rámci státního kola.

Děkujeme všem, že zapojili hlavu. Těšíme se na příští ročník.

Hana Šedová
za tým pořadatelů