Známá i neznámá jižní Morava

První den našeho kurzu jsme zahájili v lanovém centru Jungle park Brno. Zvolili jsme základní trasu, která obsahovala 33 překážek a z toho 4 sjezdy. Statečně se zúčastnila skoro celá naše třída, ale ne všechny dokončily trasu, protože to bylo celkem náročné. Troufáme říct, že si to všechny užily a pobavily se. Poté následovala cesta do našeho penzionu v Šatově, při které jsme si udělali zastávku na oběd ve Znojmě. Po příjezdu na penzion jsme si odpočinuli na pokojích a den zakončili večeří.

Druhý den jsme se brzy ráno vypravili na zámek Lednici. Výlet jsme zahájili prohlídkou zámku a zámeckých zahrad, zde jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací nejen o historii zámku. Po obědě nás čekala vyjížďka na raftech. Během odpoledne jsme ujeli přibližně 5 kilometrů po řece Dyji. Cesta zpátky autobusem byla velmi tichá, všechny jsme po náročném dni usínaly.

Ve středu ráno jsme se prošli vinicí Šobes. Měli jsme nádherný výhled na vinice a řeku Dyji. Vrátili jsme se kolem oběda a měli dvě hodiny volna. Odpoledne jsme šli na lasergame ve Znojmě. Vrátili jsme se na večeři zpocení, unavení, ale s dobrou náladou.

Ve čtvrtek ráno jsme se po snídani vydali směr Znojmo. Zde se nás ujala slečna průvodkyně, se kterou následovala dvouhodinová prohlídka města. Ukázala nám nejzajímavější místa ve Znojmě. Viděli jsme Znojemský hrad, který je ve skutečnosti zámek, dále jsme pokračovali do kostela Sv. Mikuláše. Také jsme se získali hodně nových informaci o místním pivovaru a o rotundě Svaté Kateřiny, která je zpřístupněna návštěvníkům pouze při dobrém počasí, aby se neponičily vzácné fresky na stěnách. Den jsme zakončili prohlídku vodního mlýna ve Slupu.

Poslední den našeho zájezdu jsme se po vydatné snídani rozloučili s penzionem a vydali na cestu do Brna. Zde nás už čekala průvodkyně, od které jsme se dozvěděli nemalé množství informací a zajímavostí o brněnských památkách a městě samotném. Prohlídku jsme ukončili v Denisových sadech, kde se s námi průvodkyně rozloučila, a my se mohli rozprchnout na jídlo nebo nákupy. Poté jsme se uchýlili zpět do autobusu, který nás po dlouhé cestě okolo 16:00 hodiny úspěšně dovezl zpět ke škole

kolektiv CR3

« zpět na výpis událostí

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Kde nás najdete?

Zobrazit na mapě