Získání titulu „CHAMPION Gastronomických slavností v Litomyšli“

Žákyně 1. ročníku Soňa Dundová a Jana Kirková z oboru vzdělání Kuchař – číšník se v sobotu 20. května 2017 zúčastnily v rámci Gastronomických slavností M. D. Rettigové v Litomyšli soutěžní přehlídky gastronomických škol s tématem „Šmorny a knedlíky“.

Soutěžním úkolem bylo připravit v časovém limitu 50 minut 4 porce teplého pokrmu, kde hlavní složkou byly knedlíky, noky, šmorny ať sladké či slané. Pokrm musel být inspirovaný kuchařským uměním legendy české kuchyně Magdaleny Dobromily Rettigové.

Soňa s Janou soutěžily s pokrmem „Jablkové noky vařené ve smetaně, obalené ořechovou drobenkou, doložené pivní ovocnou omáčkou a citronovo-meduňkovým krémem“.

Soutěžící hodnotila odborná porota, ve které byli zastoupeni členové Asociace kuchařů a cukrářů ČR a další odborníci v oboru gastronomie. Nejlepším oceněním pak bylo umístění našich žákyň na stupni nejvyšším a získání titulu CHAMPION Gastroslavností M. D. Rettigové 2017.

Žákyním gratuluji za nejvyšší umístění. Poděkování patří i paní učitelce odborného výcviku Pavlíně Šedové za přípravu a inspiraci žákyň.

Zároveň jsme naši školu prezentovali v prodejním stánku, kde žáci oboru Cukrář prodávali své zákusky a dorty.

Ing. Marie Michálková