Zájezd do severního Walesu 2.–8. června 2019

Zájezd do severního Walesu začal v neděli brzy ráno (ve 4:30 hod.) Cestovali jsme autobusem celý den, první noc jsme přespali ve Francii v hotelu a v pondělí ráno jsme trajektem přepluli do Anglie.

První zastávkou byl Trentham Monkey Forest, kde se volně pohybuje okolo 150 přátelských makaků. Později odpoledne jsme si ještě prohlédli Pontcysylite Aqueduct, což je most jak pro pěší tak i pro malé lodě a večer jsme byli ubytováni v hostitelských rodinách v přímořském městě Rhyl.

V úterý nás dopoledne čekala příjemná procházka k majáku South Stack Lighthouse, u kterého se nachází přírodní rezervace s kolonií papuchalků. Potom jsme se krátce zastavili v městečku s nejdelším názvem na světě Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch. Odpoledne nás historická tramvaj vyvezla na Great Orm na zajímavou exkurzi do měděných dolů, které byly objeveny nad přímořským letoviskem Llandudno.

Ve středu jsme pobyli v Liverpoolu. Začali jsme návštěvou The Beatles Story Museum, prohlédli si město, doky, katedrály a FC Liverpool Stadium – bohužel jen zvenku.

Následující den nás parní vláček vyvezl na nejvyšší vrchol národního parku Snowdonia. I když pršelo, výhledy cestou byly nádherné. Odpoledne nás čekala prohlídka městečka a hradu Caernarfon.

Pátek byl věnován návštěvě Londýna, kde hřebem programu byla vyhlídková terasa výškové budovy The Shard, která nabízela téměř letecké pohledy na hlavní město.

Cestou zpět už jen mírně houpavý trajekt, spánek v autobuse a bezpečný návrat domů.

Za pedagogický doprovod
Mgr. Hana Nešpoříková

« zpět na výpis událostí

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Kde nás najdete?

Zobrazit na mapě