Zahraniční zájezd do Anglie

Ve dnech 7. až 13. května se třídy oboru Obchodní akademie zúčastnily poznávacího zájezdu v Anglii. Po dlouhé cestě autobusem, plavbě trajektem přes Lamanšský průliv nás čekal první den v Londýně.

Ráno nás ohromil překrásný výhled na město od nultého poledníku v Greenwichi, poté jsme dopluli lodí až k mostu a hradu Tower. Po prohlídce jsme pokračovali ke katedrále sv. Pavla, po cestě podél řeky Temže jsme míjeli divadlo Williama Shakespeara Globe.  Po první cestě nejstarším metrem na světě jsme prošli rušnou čtvrtí Camden a následoval přejezd k autobusu, ve kterém jsme strávili další dvě hodiny, až jsme dorazili k našemu cíli –  městečku Waterlooville. Tam na nás už netrpělivě čekaly anglické rodiny, u kterých jsme byli celých pět dní ubytováni a které se o nás srdečně staraly.

Druhý den jsme se vydali do přímořského městečka Brighton a nedalekých bílých útesů Seven Sisters, které byly bohužel v mlze, ale o to víc byly zahalené tajemstvím. Ale na konci procházky nás čekal krásný výhled na pláž, kde jsme se mohli kochat mořem a křikem racků.

Třetí den jsme navštívili sídlo královské rodiny – město Windsor a užili si procházku do nedalekého Etonu, městečka s prestižní chlapeckou internátní školou, kterou navštěvovali i samotní princové William a Harry. Odpoledne nás uchvátilo historické univerzitní město Oxford.

Čtvrtý den jsme byli učarováni magickou neolitickou stavbou Stonehenge. Odpoledne bylo ve znamení Magny Charty – Velké listiny práv a svobod, kterou jsme  si mohli prohlédnout v katedrále s nejvyšší věží v Anglii – v Salisbury. Navečer jsme si ještě stihli projít přímořské město Portsmouth a jeho úžasné námořní muzeum.

Pátý den jsme se rozloučili s rodinami, se kterými jsme během týdne navázali přátelské vztahy a se kterými jsme si nad typickými anglickými večeřemi dlouze povídali, a vydali jsme se na druhou návštěvu britské metropole. Naše kroky směřovaly do čtvrti Westminster, k Big Benu, Buckinghamskému paláci, Trafalgarskému náměstí. Úžasný pohled se nám naskytl z London Eye. Pak se ještě někteří vydali červeným doubledeckerem do muzea voskových figurín, jiní zase vyrazili do Chinatown a za pouličními umělci na náměstí Leicester.

Unaveni, ale s krásnými zážitky jsme večer odjížděli přes Doverskou úžinu zpět do ČR. Všichni jsme si výlet za hranice našich všedních dní užili a dlouho na něj budeme vzpomínat. Studentům patří velké díky, byli skvělí!

Za všechny zúčastněné

Mgr. Martina Rybková