Zahraniční spolupráce

V ranních hodinách pondělka 19. 6. 2017, se vybraní žáci CR2 a CR3 sešli na nádraží s paní učitelkou Schejbalovou, aby vyrazili na týdenní poznávací zájezd za naší partnerskou Střední odbornou školou lesnictví a služeb do Banské Štiavnice.

Po dlouhé cestě a ubytování na internátě jsme vystoupali na dominantu města – Kalvárii. Druhý den nás čekal zajímavý program, nejprve prohlídka Starého a Nového zámku v Banské Štiavnici. Odpoledne jsme navštívili Banské muzeum v přírodě, kde nás čekala návštěva baní (dolů). Třetí den, který byl pro nás spíše odpočinkový, započal vyučováním. Nahlédli jsme do hodin ekonomiky a angličtiny, kde hodinu vedli studenti, kteří přijeli na Slovensko v rámci projektu Erasmus z Indie. Den dále pokračoval ukázkou sokolnictví na základní škole Maximilliána Hella v Štiavnické Bani a ukončen byl příjemnou projížďkou na šlapadlech u Vindšachtského jezera. Předposlední den na Slovensku jsme navštívili obec Kremnické Baně, kde se nachází pomyslný střed Evropy, a poté jsme si prohlédli město Kremnica, kde jsme se zúčastnili prohlídky mincovny, která razí mince pro Slovensko a státy Asie a také pro Slovinsko. Po této exkurzi jsme měli naplánovanou zastávku na oběd v obci Kozelník. Naším obědem se staly pravé slovenské halušky s brynzou. Po zastávce jsme pokračovali na naši poslední aktivitu tohoto dne – prohlídku zámku v obci Svatý Anton. Poslední den ráno se nesl v duchu oslav. Paní učitelka Schejbalová zde oslavila svůj svátek. Po rozloučení s milým personálem následovala cesta zpátky do České republiky. Na závěr bychom chtěli poděkovat za doprovod paní učitelce, dále kuchařkám, které nám celý týden vyvářely samé dobroty a v neposlední řadě úžasné paní Renatě Krištoffové. Těšíme se na brzké shledání při slovenské návštěvě u nás v Chocni.

Seidlová, Richtrová, Kušička