Žáci čtvrtého ročníku Veřejnosprávní činnosti končí s ECDL

Své žáky jsem v prvém ročníku přesvědčovávala o důležitosti počítačové gramotnosti. Po celé čtyři roky konali zkoušky z jednotlivých modulů. Nebylo to vždy lehké a tak některé zkoušky byly i na více pokusů.

Vážím si u svých žáků pracovitosti, vytrvalosti a houževnatosti. Proto z počtu 24 žáků prvého ročníků obdrželo certifikát ECDL z rukou ředitele školy ve čtvrtém ročníku 20 žáků.

Velké poděkování patří také jejich vyučující informatiky – Mgr. Haně Šedové.

Mgr. Hana Martinková
třídní učitelka VS4

Jak to vidí žáci

Počítačová gramotnost je jedním z nejdůležitějších prvků vzdělání dnešní generace, jelikož se od ní spousta věcí odvíjí. To, jak dokážeme zacházet s digitálními technologiemi, kolikrát určuje náš životní směr, naše budoucí pracovní místo a do jisté míry nás také zařazuje do společnosti.

Mezi základní znalosti patří i ovládání MS Office, tvorba webových stránek a mnohé další. Obchodní akademie a SOŠ  CR Choceň nám umožnila absolvování mezinárodně uznávaného certifikátu ECDL, který bude u většiny z nás na čestném místě v životopisu.

Z pohledu studenta jsem za tuto možnost velice vděčná a věřím, že nadchne i spoustu dalších žáků.

Veronika Podolská
žákyně VS4