Workshop společenské podniky

V závěru školního roku se třída VS1 zúčastnila workshopu, který byl zaměřen na společenské podniky. V první části Ing. Milena Dušková vysvětlila druhy společenských podniků a základní zásady organizace těchto podniků.

Ve druhé části realizovali žáci zadané situace. Třída byla rozdělena do čtyř skupin a každá ze skupin si týden dopředu vylosovala konkrétní společenskou událost, na kterou se mohla připravit. Součástí zadání bylo vypracovat pozvánku na akci, zasedací pořádek a menu. Na základě této domácí přípravy měli žáci za úkol prostřít stůl. Na realizaci úkolu měli 60 minut.

Po uplynutí času jednotlivé skupiny prezentovali svoje úpravy. Mezi zadanými situacemi byl dětský den, kdy starosta předává ceny fair play pro žáky, obchodní oběd starosty s firmou Vodafone, letní slavnost, kdy starosta přivítá návštěvu z družebního města a oslava 600. výročí založení obce. Porota pod vedením Ing. Duškové vybrala nejlepší stůl.

Vítězové, Daniela Drahošová, Nikola Semeráková, Denisa Litenová, Aneta Miklová a Nikola Žabokrstská obdrželi drobné věcné ceny. Děvčata připravovala stůl pro jednání starosty s firmou Vodafone.

Jak se to žákům povedlo, můžete vidět na fotografiích. Vítězný stůj jistě poznáte!

Velké poděkování patří Ing. Mileně Duškové za přípravu a čas, který věnovala žákům na tomto workshopu. Děkuji také žákům za domácí přípravu. Stoly byly prostřeny s nápadem.

Mgr. Hana Martinková
třídní učitelka VS1