Výlet žákyň domova mládeže do Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem.

V úterý 17. dubna uspořádaly vychovatelky Teplá, Houdková a Ropková pro žákyně z domova mládeže výlet do Kladrub. Počasí nám po deštivém pondělku přálo a my jsme společně ve 13 hodin vyrazily mikrobusem pana Voříška od domova mládeže směr Pardubice. V Kladrubech jsme měly objednané dvě prohlídky. Jednu v kočárovně a druhou přímo v hřebčíně.

V kočárovně jsme viděly spousty historických kočárů, například ten, který vezl císaře Františka Josefa, nebo ten, který hrál v pohádce Tři oříšky pro Popelku. Dále kočáry současné, které se používají k různým soutěžím.

Nejvíc jsme se ale všechny těšily na koně. Dostaly jsme podrobný výklad o historii chovu koní, o průběhu jejich života, kdy malá hříbátka v půl roce odcházejí od klisen do takzvané školky, kde se učí všem základům a tráví zde dobu až do svých tří let, kdy před desetičlennou porotou musí složit zkoušky, zda budou vhodné dále do chovu, nebo určené k prodeji.

Výklad byl velice zajímavý a koně nádherní. Výlet se vydařil a rády si ho zase někdy zopakujeme.

Eva Teplá
vedoucí vychovatelka