Výlet do Polska CR2 a CR3

V úterý 8. září 2020 vyjely třídy CR2 a CR3 na studijní výlet do Polska. V 7:45 jsme se sešli v Chocni a autobusem vyjeli na cestu. První zastávkou byla prohlídka Velké Hejšoviny. Provázela nás velmi milá paní průvodkyně a za pomocí překladatelky nás provedla až na vrch Stolových hor. 680 schodů nám dalo sice zabrat, ale v podobě obědu, který jsme pak měli v restauraci nedaleko, se to opravdu vyplatilo.

Poté byla naší druhou zastávkou prohlídka baziliky ve Vambeřicích. Barokní bazilika byla skutečně moc pěkná a bohatě zdobený interiér se doslova chlubil krásnou gotickou soškou Madony.

Jako poslední zastávka kousek od baziliky nás čekal betlém ve Vambeřicích, vyrobený Longinem Wittigem. Musím říct, že mi málem spadla brada, když nám bylo řečeno, že pohyblivý betlém stavěl společně se svým synem 28 let. Moc se mi líbil a byl velmi pěkný.

Nakonec jsme po dlouhém dni nasedli do autobusu a vydali se na cestu zpátky do Chocně. Za celý den jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Byl to moc hezký den a velmi jsem si jej užila.

Vítková Karolína Iva Cr2
Autor fotografií: Filip Illek z CR2

Další fotky na https://www.facebook.com/studium.chocen/posts/3080524488742829

« zpět na výpis událostí

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Kde nás najdete?

Zobrazit na mapě