Výlet do Edinburghu

V pátek 13. května 2022 nadešel ten moment, na který jsme čekaly s mými kamarádkami celou věčnost, ve skutečnosti to byl měsíc a půl, ale to čekání bylo nekonečné.  Čekal nás totiž výlet do Skotska, a to přímo do jeho hlavního města Edinburghu.

Na letišti jsme si daly snídani, a jelikož jsme už byly odbavené, vše probíhalo bez komplikací. Za necelé dvě hodiny jsme přistáli v Edinburghu a hned jsme se šly ubytovat do malebného hostelu. Chvíli nám trvalo, než jsme se našly, přece jenom jsme zvyklé na něco jiného, ale google mapy poradily.

Hned jsme vyrazily na průzkum města, viděly jsme známou Victoria street nebo National museum. Nemohly jsme ani věřit vlastním očím, jak úžasné a krásné to tam bylo. Večer jsme zakončily v typické skotské hospůdce (18 už bylo).

Další den jsme vyrazily na snídani a hned poté na Victoria street a směrem k Edinburgh Castle. Dovnitř hradu jsme nešly, ale výhled stál za to. Po obědě jsme trochu bloudily po městě, než jsme našli cestu ke Calton Hill. Výstup po tolika schodech byl v horkém počasí náročný, ale opět to stálo za to. Byl tam klid a lidí tu nebylo tolik, viděly jsme celé město a na chvíli si jen sedly a nasávaly atmosféru Skotska. Poté jsme už den strávily v kavárně, v parku jsme užívaly sobotní odpoledne a poté už byl čas na spánek.

Neděle byla ve znamení výstav, a to v National museum, kde jsme byli dopoledne, a pozorovaly expozice, které se věnovaly zvířatům, vynálezům, kulturám a odpoledne jsme byly v National Gallery. Tam jsme si prohlížely obrazy významných umělců. Na večer jsme se procházely městem a zaujala nás Edinburgh University, kde byl u toho i bar/restaurace. Daly jsme si večeři a šly na ubytování.

Poslední den jsme vstávaly už ve dvě hodiny ráno, abychom stihly let v šest hodin. Unavené, vyčerpané, ale šťastné, plné vzpomínek jsme v pořádku doletěly do Prahy.

Tento výlet jsme si nezrealizovaly samy. Takto jsme byly odměněny za naši snahu a za náš první naplánovaný zájezd. Velké díky patří sponzorovi Jiřímu Matouškovi, který nám investoval celý výlet.

Ale to není vše, bez dalších dvou důležitých lidí bychom neměly ani tuto příležitost plánovat zájezd. Úkol nám zadali na podzim 2021 pan učitel Lukáš Chadima a paní učitelka Hana Martínková.

My jsme jim všem moc vděčné, že nám dali tu možnost, nějakým způsobem vymyslet obtížnou věc a to celý zájezd, a to že ocenili naši snahu, i když celý výsledek určitě nebyl na té úrovni, jakou budou mít naše zájezdy ve čtvrtém ročníku našeho studia.

Barbora Joštová, Tereza Peichlová, Tereza Fialková

« zpět na výpis událostí

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Kde nás najdete?

Zobrazit na mapě