Vyhráli jsme krajské kolo Mistrovství České republiky v grafických předmětech :-)

Dne 27. března 2018 se konalo na Gymnáziu Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči krajské kolo Mistrovství ČR v grafických předmětech. Proběhla pouze soutěž v opisu, na jiné disciplíny se nikdo nepřihlásil. Zúčastnilo se 18 soutěžících, kteří byli rozděleni do dvou skupin. Obor Obchodní akademie reprezentovali Miroslav Vilček (O3A) a Ondřej Nastoupil (O2A).

Soutěžící opisovali po dobu 10 minut zadaný text. Pro zařazení do výsledkové listiny bylo třeba dosáhnout přesnosti nejméně 99,50 % (nejvýše 0,50 % chyb) a rychlosti nejméně 200 čistých úhozů za minutu, za každou chybu se odečítalo 50 úhozů. Pořadí se stanovilo podle počtu čistých úhozů.

Na 1. místě se umístil Miroslav Vilček (s výkonem 3463 čistých úhozů), na 2. místě Ondřej Nastoupil (3169), 3. místo obsadil Ghariba Tamer (3067) – z OA a JŠ Pardubice.

Pořadatelem Mistrovství republiky, které se koná 5. a 6. června 2018, je OA, SOŠ a JŠ s právem státní jaz. zk., Hradec Králové.
Všem studentům děkuji za vzornou reprezentaci školy a přeji hodně dalších úspěchů.

Ing. Stanislava Dostálová
učitelka