Vyhráli jsme HRADECKOU JUNIORKU :-)

Obchodní akademie, Střední odborná škola a Jazyková škola s právem státní zkoušky, Hradec Králové pořádala dne 18. června 2019 již 24. ročník soutěže v psaní na klávesnici – HRADECKOU JUNIORKU.

V každé kategorii (1. ročníky středních škol a 2. ročníky středních škol) se mohli z jedné školy zúčastnit maximálně tři soutěžící. Studenti opisovali jeden text po dobu deseti minut. Penalizace u prvních ročníků byla 10 tr. bodů a u druhých ročníků 50 tr. bodů za chybu, limit maximálně 0,50 % chyb.

Z naší školy se soutěže zúčastnili dva studenti 1. ročníku oboru Obchodní akademie – Tomáš Dvořáček O1B a Vojtěch Vašina O1A. 2. ročník oboru Obchodní akademie reprezentovaly dvě studentky – Sára Skalická O2B a Marie Kotyzová O2A .

V konkurenci obchodních akademií převážně Královehradeckého kraje (Jičín, Náchod, Kostelec, Hradec Králové, Trutnov) jsme dokázali vyhrát kategorii 1. ročníků. Na prvním místě se umístil Tomáš Dvořáček s výkonem 367,7 čistých úhozů za minutu, na druhém místě Vojtěch Vašina s výkonem 289,7 čistých úhozů za minutu. V kategorii 2. ročníků Marie Kotyzová obsadila 2 místo s výkonem 289,1 čistých úhozů za minutu a Sára Skalická skončila na 5. místě.

Děkuji soutěžícím za výbornou reprezentaci školy a těším se na další spolupráci.

Ing. Stanislava Dostálová