„VS4 i s učitelkami skončily ve vězení“

Ve středu 17. dubna 2019 jsme se jako žákyně oboru Veřejnosprávní činnost měly možnost podívat do Vazební věznice v Hradci Králové, která se nachází ve společné budově s Krajským soudem v centru města.

Ačkoliv některé z nás měly drobné problémy u bezpečnostní kontroly („pískaly“ kovové spony a opasky), a byly nám zabaveny na hodinu a půl mobilní telefony, se zájmem a zvědavostí jsme procházely temnými chodbami věznice, které nás zavedly do přednáškové místnosti. Přednáška sociálního pracovníka obsahovala informace o provozu věznice i o způsobu života jejich „obyvatel“. Došlo na diskuzi a zodpovězení našich všetečných otázek.

Nejzajímavější ale bylo nahlédnutí do cel (prázdných) a dalších prostor věznice. V celách nás zaujaly „malůvky“ a nápisy na zdech, které mnohé vypovídají o „nájemnících“.

Exkurze se vydařila, žádnou z nás zde nakonec neshledali vinnou a mohly jsme se vrátit domů.

Žákyně třídy VS4
Mgr. Blanka Lesáková