VS1 v Bratislavě

Naše třída VS1, v rámci projektu Poznáváme svoje sousedy, odjela ve čtvrtek 13.června 2019 na tři dny Slovensko a to konkrétně do Bratislavy.

Cesta vlakem trvala necelé tři hodiny a byli jsme na místě. Po zakoupení Turistické karty jsme se ubytovali a ihned se vydali za prvními zážitky.

Začali jsme plavbou po rozvodněném Dunaji. Po hodině a půl jsme dopluli na hrad Děvín. Byl nádherný. Viděli jsme i soutok s řekou Moravou. Platba zpět trvala pouze půl hodiny.

Druhý den jsme navštívili Národní radu Slovenské republiky. To byl náš hlavní cíl, protože studujeme obor vzdělání Veřejnosprávní činnost. Budova NR SR je hned vedle Bratislavského hradu. Budova je moderní a má velmi zajímavou historii. Paní PhDr. Kittlerová velmi zajímavě hovořila o historii budovy, státních symbolech Slovenské republiky a významných osobnostech Slovenska. Provedla nás budovou, jednacím sálem a návštěvu jsme končili v kinosále, kde na nás čekal poslanec Mgr. Martin Poliačik, člen školského výboru. Beseda byla velice zajímavá. Mohli jsme klást otázky i ze soukromého života. Na závěr se s námi i vyfotil.

Odpoledne jsme se jeli podívat na památník Slavín, který má připomínat padlé sovětské vojáky za 2. světové války. Původně jsme navečer měli v plánu se podívat na bratislavskou vyhlídku UFO, ale z klimatických důvodů se naši učitelé rozhodli nás vzít do kina na Muže v černém.

Poslední den jsme si prohlédli Bratislavský hrad a s průvodkyní procházkou prošli staré město. V tento den měla inauguraci i nová prezidentka Zuzana Čaputová. Některým z nás se podařilo ji zahlédnout.

Všichni jsme po těchto dnech byli znavení teplem a poštípaní od komárů, ale přesto se nám všechno líbilo a těšíme se na další exkurzi. Děkujeme paní Martinkové a panu Chadimovi za krásně strávené tři dny v Bratislavě.

Barbora Prouzová, Emílie Faltusová, Zuzana Konvalinková a Aneta Honzálková
žákyně VS1