Vítězství v národním finále v ekonomické simulační hře UNISIM!

Dva studentské týmy z 3. ročníku (Martin Toman a Dominik Dostál, Miroslav Vilček a Petr Škaroupka) se probojovaly do celostátního finále v ekonomické simulační hře UNISIM. UNIkátní SIMulace ekonomického prostředí učí studenty manažerskému rozhodování – počínaje investicemi, tvorbou sortimentu, přes kalkulace až po volbu distribučních cest a způsobu propagace.

Finále proběhlo 18. a 19. dubna v Plzni za účasti 10 nejlepších týmů. První den se konalo semifinále, ze kterého postoupilo 5 nejlepších do velkého finále, na druhých 5 týmů pak čekalo malé finále o konečné umístění.

Druhý den nás v malém finále zastupoval tým „T&D“ (Martin Toman a Dominik Dostál ze třídy O3B). Kluci v něm obsadili 3. místo a skončili tedy osmí celkově. Druhý tým – „Škopci“ (Petr Škaroupka a Miroslav Vilček že třídy O3A) ve velkém finále zvítězil a stal se nejlepším týmem!

Studenti získali krásné ceny nejen pro sebe, ale také pro školu – zajistili licenci této simulace na celý rok zdarma pro všechny studenty!

Více informací o simulaci naleznete na http://unisim.cz/

Ing. Radek Kroulík