Veletrh studentských firem JA EXPO

Já jsem Nikča a společně s Ondrou, Danem a Davidem jsme žáci třetích ročníků OA a SOŠ cestovního ruchu v Chocni. V rámci předmětu marketing jsme spolu založili studentskou firmu pod záštitou organizace Junior Achievement (JA Czech), která je součástí mezinárodní neziskové vzdělávací organizace JA Worldwide.

Od září roku 2022 jsme postupně rozjížděli naši studentskou firmičku a zároveň se chystali na jednu z největších možných akcí od JA Czech – JA EXPO, aneb celonárodní soutěžní veletrh studentských firem. Ten se konal v Praze, v nákupním centru Harfa, dne 30. března 2023. Společně s námi se tohoto veletrhu účastnilo dalších 47 středoškolských, konkurenčních firem. Každá studentská firma zde měla svůj prodejní stánek, předvedla svoji prezentaci a celý den se snažila zaujmout jak porotu, tak potenciální zákazníky, co procházeli okolo.

Soutěžních kategorií bylo celkem 10, jednou z nich byla také Cena Tomáše Bati: Nejlepší vystavovatel, kde naše firma Fuschee získala 3. místo.

A v čem vlastně naše firma podniká? Zabýváme se zakázkovou výrobou netradičních ponožek v netradičním balení. V balení máme ponožky 3 a to každou jinou. Takže se dají mezi sebou kombinovat a přinejhorším, když se Vám jedna ponožka ztratí v prádle, pořád máte tu jednu navíc:) Naší motivací je se podnikáním nejen něco naučit, ale také se bavit, někoho potěšit, ale také pomáhat – ve speciální edici si u nás můžete koupit balení, které je sice o něco dražší, ale s tím, že my se pak vzdáme celé marže ve prospěch opuštěných dětí a samoživitelek… Určitě nás nezapomeňte sledovat na Instagramu @_fuschee.

Jet na tento soutěžní veletrh bylo dobré rozhodnutí. Moc jsme si to užili, načerpali mnoho inspirace, naučili se něco nového v oboru podnikání a poznali i nové kamarády z jiných studentských firem.

Nikola Brožová, studentka 3. ročníku