Úspěch na soutěži „O bramborovou pochoutku Vysočiny“

V pátek 13. října 2017 proběhl na OA a Hotelové škole Havlíčkův Brod desátý ročník soutěže „O bramborovou pochoutku Vysočiny“.

Naši školu reprezentovala 2 děvčata – Soňa Dundová, žákyně 2. ročníku a Helena Horváthová, žákyně 1. ročníku, obě z oboru Kuchař – číšník.

Soutěž měla tři části. Nejprve si soutěžící vyzkoušeli svoji zručnost – v daném časovém limitu měli oškrábat a nakrájet požadované množství brambor v časovém limitu.
V další části Helena Horváthová připravila 1 kg přílohového bramborového salátu s bílou ředkví a řeřichou v časovém limitu 60 minut podle vlastního technologického postupu.

Ve třetí části soutěže Soňa Dundová uvařila 5 porcí bramborového guláše s hlívou ústřičnou a cizrnovou zásmažkou také v časovém limitu 60 minut.

Každou ze soutěžních disciplín posuzovala odborná komise složená z odborníků z praxe, kteří hodnotili především vzhled, vůni a chuť jednotlivých pokrmů.

Na závěr bylo vyhlášení výsledků. V kategorii „Bramborový salát“ se umístila Helena Horváthová na 1. místě. A v kategorii „Bramborový guláš“ se umístila Soňa Dundová na 2. místě.

Ing. Marie Michálková