Ze života školy - detail události

Švýcarskem k Mont Blancu 4. – 8. června 2018

Dne 4.  června kolem deváté hodiny večerní jsme se s paní učitelkou Doskočilovou, Šedovou a Myšákovou vydali směr Švýcarsko. Jeli jsme přes Německo a cesta trvala asi 12 hodin.

Kolem desáté hodiny jsme dorazili do hlavního města Bernu, kde jsme si prohlédli medvědy, kteří jsou pro Bern hlavním znakem. Prošli jsme město a prohlédli si různé stavby a spoustu hezkých míst. Dále jsme jeli směr Broc, kde nás čekala návštěva čokoládovny Cailler. Viděli jsme odkud čokoláda pochází a z čeho se vyrábí. Ochutnávka různých druhů čokolády nás samozřejmě neminula. Další zastávkou bylo malé městečko Gruyéres ve kterém jsme navštívili sýrárnu a dozvěděli se, jak se vyrábí různé druhy sýrů. Po celém dni jsme odjeli do Francie na ubytování, kde na nás čekala zasloužená postel.

Druhý den jsme jeli do francouzského města Chamonix, kde se konaly první zimní olympijské hry. Chamonix leží na úpatí nejvyšší hory Evropy Mont Blanc. Měli jsme štěstí , že jsme horu i přes oblačné počasí viděli a vyfotografovali. Z Chamonix jsme se zubačkou vyjeli podívat na ledovec Mer de Glace a po návratu jsme si ještě užívali atmosféry tohoto známého horského střediska. Odpoledne jsme odjeli do švýcarského města Ženeva, kde jsme viděli Muzeum umění a dějin, chrám St. Pierre, vysoký vodotrysk a největší švýcarské jezero. K večeru jsme opět odjeli na ubytování.

Třetí a poslední den jsme si sbalili kufry a vyrazili do města Lauterbrunnen. Lanovkou a poté vláčkem jsme vyjeli do horské vesnice Murren, odkud byly krásné výhledy na vrcholy švýcarských Alp. Zpět k lanovce jsme šli pěšky dolů krásnou přírodou. Cestou jsme měli nádherný výhled na okolní krajinu a potkali jsme i stádo místních kraviček.

Poslední zastávkou našeho výletu bylo město Luzern, které jsme si prohlédli, nakoupili si zásoby na cestu a mohli jsme vyrazit domů. Po celou cestu nás provázela paní průvodkyně z cestovní společnosti a říkala samé zajímavosti o místech, která jsme navštívili. Myslím, že se výlet povedl, celou dobu jsme měli krásné počasí a všichni byli spokojení.

Sabina Možiešíková, O3A

« zpět na výpis událostí

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Kde nás najdete?

Zobrazit na mapě