Svatoštěpánská jízda aneb zažili jsme kouzelnou atmosféru předvánoční Vídně

V úterý 10. prosince 2019 jsme v časných ranních hodinách vyrazily autobusem směrem Vídeň. A protože již nastal krásný adventní čas, těšili jsme se na vánočně vyzdobenou metropoli Rakouské republiky. Nezklamala .

Na místě jsme využili pro nás stále „neobvyklý“ dopravní prostředek – metro (vždyť ho máme jen v Praze) a dojeli po trase U2 do stanice „Karlsplatz“. Poté už po svých a s očima otevřenýma – Vídeňská opera „Wiener Oper“, klášter Kapuciánů „Kloster Kapuzianer“, galerie „Albertina“, gotický „Stephansdom“ se zvonem „Pummerin“, divadlo „Burgtheater“ a hlavně Radniční náměstí „Rathausplatz“ s více než dvěma sty adventně vyzdobenými stánky a množstvím sladkých i tekutých lákadel. Velkým lákadlem bylo i kluziště přímo na náměstí, problémem byla pro nás Čechy stále dosti vysoká finanční záloha 🙂 Po celou dobu odpoledního volna foukal studený vítr, který zalézal pod kabáty, a proto někteří účastníci navštívili vyhlášenou kavárnu „Sacher – Kaffeehaus“ s ochutnávkou tradiční slaďoučké speciality.

V podvečerních hodinách jsme se přepočítali, a protože nikdo nechyběl, nic nebránilo prosněné cestě domů. Možná se nám zdálo, že …
„Andělé přilétají,
koledy prozpěvují,
pod křídly dárky schovávají,
radosti a pohodu všem zvěstují.“

Radost a pohodu i Vám

Mgr. Blanka Lesáková
učitelka německého jazyka

« zpět na výpis událostí

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Kde nás najdete?

Zobrazit na mapě