Studentské volby 2018 – středoškoláci „nanečisto“ volili ve druhém kole prezidenta

Druhé kolo Studentských prezidentských voleb se konalo 16. a 17. ledna 2018. Studenti vybírali ze dvou kandidátů, kteří postoupili v reálných volbách do druhého kola. Výsledky v řádném termínu odevzdalo 298 škol, z toho 145 gymnázií, 123 středních odborných škol (SOŠ) a 30 učilišť (SOU). Bylo odevzdáno 38 557 platných hlasovacích lístků.

Naši žáci dali nejvíce hlasů ve druhém kole Jiřímu Drahošovi.

Děkuji všem kolegům za pomoc při organizaci voleb, volební komisi, ale zejména děkuji žákům, že byli ochotni se voleb zúčastnit a projevit svůj názor na prezidentské kandidáty.

Všem zletilým žákům přeji, aby ve skutečných volbách, které se konají 26. a 17. ledna 2018, volili toho kandidáta, ke kterému získali nejvíce důvěry.

Mgr. Hana Martinková
koordinátorka studentských voleb