Studentské volby 2017 – středoškoláci „nanečisto“ volili v prvém kole prezidenta

První kolo Studentských prezidentských voleb proběhlo 12. a 13. prosince 2017. Studenti z 384 středních škol z celé České republiky si tak „nanečisto“ vyzkoušeli volit kandidáty, kteří se uchází o post prezidenta ČR. Zapojilo se 171 gymnázií, 170 středních odborných škol (SOŠ) a 43 učilišť (SOU). Bylo odevzdáno 43 559 platných hlasovacích lístků.

Naši žáci dali nejvíce hlasů v prvém kole Jiřímu Drahošovi. Jako druhý v pořadí se umístil Miloš Zeman. Výsledky.

Celostátní výsledky jsou obdobné. Jsou velice zajímavé v bližším pohledu, jak volili gymnazisté, žáci na středních odborných školách a učilištích. Výsledky.

Ve dnech 16. a 17.  ledna 2018 proběhne druhé kolo prezidentských voleb, kde žáci budou volit z reálných dvou kandidátů, kteří postoupili do druhého kola prezidentských voleb.

Děkuji všem kolegům za pomoc při organizaci voleb, ale zejména děkuji žákům, že byli ochotni se voleb zúčastnit a projevit svůj názor na prezidentské kandidáty.

Všem zletilým žákům přeji, aby ve skutečných volbách, které se konají 12. a 13. ledna 2018, volili toho kandidáta, ke kterému získali nejvíce důvěry.

Mgr. Hana Martinková
koordinátorka studentských voleb