Středoškolské hry v přespolním běhu a softbalu

Termín každoročních závodů, které organizujeme pro školy našeho okresu, letos padl na 3. říjen. Ani krajně nepříznivé počasí neodradilo 16 družstev a v nich 85 startujících chlapců a dívek, od maximálního úsilí poprat se s těžkou kopcovitou tratí a vybojovat postup do krajského kola.

Naše družstva bohužel neuspěla. Z šesti nominovaných dívek se na poslední chvíli tři omluvily a tím jsme nemohli být v hlavní soutěži družstev klasifikováni. Chlapci obsadili 7. místo. Maximální pochvalu zaslouží žáci O2A, kteří na trati plnili úkoly pomocných rozhodčích a svoji úlohu v neustávajícím dešti zvládli na výbornou.

Poděkování patří i Mgr. Hance Nešpoříkové , která se mimo intenzivní práce ve výpočetním středisku, stačila přípravou občerstvení věnovat i skupině vedoucích jednotlivých družstev.

O den poději, za podstatně příznivějšího počasí, jsme na hřišti basebalového a softbalového klubu Orlice Choceň, přivítali pět družstev v boji o vítěze našeho okresu. Zde se našemu družstvu složenému z chlapců a dívek, vedlo již o poznání lépe. Ve čtyřech zápasech jsme nenašli přemožitele a vcelku s přehledem jsme obhájili prvenství z minulých let před Gymnáziem Lanškroun a Gymnáziem Letohrad.

Reprezentovali a poděkování zaslouží: Libor Knypl, Dominik Dostál, Daniel Krčmář, David Leksa, Jan Hudeček, Jakub Přikryl, Patrik Volf, Denisa Rashki, Šárka Nádeníková, Nikola Svobodová, Sabina Možiešíková, Matouš Novotný a Lucie Částková.

Mgr. Tomáš Bek