Ze života školy - detail události

Sportovně turistický kurz západní Čechy

Ve dnech 18. až 22. září se naše třída CR1 s paní učitelkou Bártovou a Šedovou vydala na pětidenní sportovně turistický kurz do Karlovarského kraje.

První den jsme cestou na ubytování, které bylo v obci Kovářská, navštívili hrob Tomáše Garriqua Masaryka, který se nachází v Lánech. Dále nás čekala prohlídka štoly v Jáchymově, kde se dříve těžil uran a na závěr jsme vyjeli na Klínovec, což je nejvyšší hora Krušných hor a zde jsme si vyšlápli schody na rozhlednu.

V úterý nás pan řidič zavezl přímo před sklárnu Moser v Karlových Varech. Zde jsme měli krásnou prohlídku jak hutě, tak muzea. Potom jsme se i s paní průvodkyní přemístili do centra Karlových Varů, kde nás provedla nejznámějšími místy tohoto lázeňského města. Při zpáteční cestě jsme se zastavili na hradě Lokti, který se nám také moc líbil.

Ve středu nás čekalo jako první město Cheb, kde jsme si prohlédli muzeum Valdštejna. Byli jsme přímo v místnosti, kde byl Valdštejn zavražděn. V Chebu se nám rozpršelo, ale i tak jsme si město užili. Dále jsme se podívali do Františkových Lázní, kde nás provedla paní učitelka Šedová. Zde jsme navštívili také zrcadlový labyrint. Na závěr jsme si udělali procházku po národní přírodní rezervaci SOOS.

Ve čtvrtek jsme s paní průvodkyní prošli Mariánské Lázně, které nás moc zaujaly. Pak jsme se lanovkou dostali k parku Boheminium, kde jsme viděli krásné miniatury různých českých památek. Pak nás čekal relikviář svatého Maura v Bečově nad Teplou a potom Vánoční dům v Karlových Varech.
Poslední den, v pátek, jsme jeli z Kovářské do Starého Plzence u Plzně, kde nás čekala prohlídka Bohemia Sektu a poté už jen dlouhá cesta domů.
Kurz se nám moc líbil a jsem rádi, že jsme mohli vidět místa, na kterých většina z nás ještě nikdy nebyla.

Za třídu CR1
Anna Marie Hanušová

« zpět na výpis událostí

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Kde nás najdete?

Zobrazit na mapě