Ze života školy - detail události

Sportovně turistický kurz VS1

Ve dnech 1.–5. října 2018 se třída VS1 vydala na adaptační kurz do Zderaze. Ráno jsme se všichni sešli před budovou školy, kde na nás čekal autobus, který nás odvezl na naší první zastávku, a tím bylo zahájeno naše dobrodružství.

První zastávka byl a v Chrudimi v Muzeu loutek. Strávili jsme zde asi dvě hodiny a po celou dobu jsme byli fascinováni krásami loutek.

Dále naše cesta pokračovala do hotelu Renospond ve Zderazi, kde jsme strávili celý náš adaptační kurz. Ubytování v tomto hotelu bylo nad naše očekávání. Sice nás na pokojích trápila zima, ale to nám nebránilo v užívání společných chvil s novou třídou. Po celý týden jsme se stravovali v hotelu, k jídlu si sice každý občas našel nějakou výtku, ale i přesto jsme byli všichni spokojeni.

Celý adaptační kurz se nesl v duchu turistiky a seznamování. Obvykle mezi náš dopolední program patřilo chození po místních skalách, kde jsme objevovali krásu přírody. Navštívili jsme kamenná obydlí ve Zderazi, podívali jsme se do středu Toulovcových maštalí a vyškrábali jsme se Pivnicí (rokle mezi skalami). Vyškrábali je správné slovo. Lezli jsme po žebřících, přes spadlé klády a po skále. Navzájem jsme si pomáhali a zvládli jsme to všichni. Pan učitel na tělocvik Mgr. Přibyl nás pochválil a ocenil naší snahu.

Jedno dopoledne jsme se účastnili přednášky o sociálním zaměstnávání v ERGOTEPU, který má hlavní provozovnu v Proseči. Byla to zajímavá zkušenost a viděli jsme například eshop firmy Teskoma. Jiné odpoledne jsme se podívali do záchranné stanice Pasíčka. Odborník na odchyt zvířat nám řekl hodně zajímavých věcí ze své práce.

Během kurzu jsme zpracovávali tři projekty, které byly zaměřeny vždy k činnosti toho dne. První projekt byl zaměřen na ekologii, další na dobrovolnictví a loutky. Vždy jsme pracovali v různých skupinách, abychom se poznali. Jeden z dobrovolnických projektů, který jsme „rozjeli“ se jmenuje plná miska. Pro Mňau SOS v Chocni plníme misky a tato organizace obdrží krmivo pro své kočičky. Uvidíme, kolik misek za měsíc naplníme.
Poslední den našeho kurzu jsme odjeli do Proseče. Tady jsme navštívili Muzeum kamene a obuvnictví. Výstava byla interaktivní, a tak jsme si mohli hodně věcí osahat a zkusit.

Týden utekl jako voda a domů jsme přijeli hodně unaveni, ale určitě se známe lépe než před kurzem.

Daniela Drahošová a Anežka Jirsáková

« zpět na výpis událostí

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás

Kde nás najdete?

Zobrazit na mapě