Soutěž studentských podnikatelských záměrů „Parádní nápad“

Co by byly hodiny ekonomiky bez trochy praxe?

Paní učitelka ekonomiky pro nás připravila ozvláštnění výuky – soutěž studentských podnikatelských záměrů „Parádní nápad“ pořádanou společností PowerHUB a Pardubickým podnikatelským inkubátorem. Naším cílem bylo přijít s inovativní myšlenkou, popsat ji a charakterizovat náš produkt/službu. Úspěšným postupem v soutěži jsme mohli získat odborný posudek našeho počínání, mentoring a případně i finanční a věcné ceny.

Nabídka se zdála více než lákavá, práce započaly okamžitě. Se spolužáky jsme se rozdělili do skupinek a dali hlavy dohromady. S radostí podotýkám, že všechny týmy měly o nápadu prakticky ihned jasno. A protože náměty záměrů byly pestré, každý si našel to své.

Hodiny utíkaly jako voda, ve třídách div že nebyla mlha od našich kouřících hlav. Zpracovávali jsme podnikatelský plán, ujasňovali cíle, přemýšleli nad cílovou skupinou zákazníků, hledali silné i slabé stránky a v neposlední řadě řešili i vizuály například v podobě loga. Po týdnu práce se naše týmy, pokud byly s výsledným výtvorem spokojené, mohly oficiálně přihlásit do samotné soutěže.

S mojí bandou jsme vymysleli žurnalistický historický web. Tento nápad nás opravdu nadchl a zažehl jiskřičku elánu a motivace. Podání přihlášky proto bylo samozřejmostí.

Zkouška ohněm nás ale teprve čekala. Jednalo se o online prezentaci celého projektu před obornou porotou. Abych pravdu řekla, protože se jednalo o první podobnou zkušenost, nervozita si s námi pohrávala. Za nápadem jsme si ale skálopevně stáli, což nám dodávalo potřebný klid. Soutěž nesoutěž, projekt nás dosti bavil a rozhodli jsme se v něm pokračovat, ať už vše dopadne jakkoliv.

V daný den však nebyla na pořadu dne jen prezentace našeho týmu. Stejně jako my se připravovaly i další skupinky z naší třídy. Všem se i přes občasné technické problémy podařilo plány úspěšně odprezentovat. Nyní zbývá pouze jen trpělivě čekat na výsledky.

Závěrem bych chtěla nejen jménem našeho týmu poděkovat za takovouto příležitost. Odnášíme si spoustu poznatků a praktických zkušeností, stejně jako vzpomínek a tipů do budoucna.

Takže vážený pane Elone Musku, třeste se! 😀

Andrea Ostruszková