Soutěž MD/D

Ve dnech 25. – 26. ledna 2017 se žákyně třídy O4A Romana Uhlíková a Kateřina Mikulová zúčastnily 11. ročníku celostátní soutěže v účetnictví „MÁ DÁTI – DAL 2017“, kterou pořádala SVŠE Znojmo. Soutěž je určena pro studenty čtvrtých ročníků obchodních akademií a ostatních středních odborných škol s výukou účetnictví.

Studentky své znalosti prokazovaly ve dvou dnech. První den účtovaly příklady z jednotlivých oblastí. Tato část trvala čtyři hodiny, mohly použít účtový rozvrh a daňové zákony. Ve druhém dni vyplňovaly devadesátiminutový znalostní elektronický test.
Pro obě zúčastněné bylo absolvování soutěže velkou zkušeností. Romana Uhlíková obsadila 49. místo a Kateřina Mikulová 47. místo v konkurenci 90 hodnocených účastníků. Společným bodovým ziskem se obě zasloužily o celkové umístění naší školy na 22. pozici z 46 hodnocených.

Ing. Pavlína Dalecká