Slavnostní ukončení zimního semestru 2019/2020 Virtuální Univerzity třetího věku

V úterý 21. ledna 2020 v obřadní síni Městského úřadu Choceň došlo k slavnostnímu předání Pamětních listů studentům Virtuální univerzity třetího věku při Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze. Univerzita třetího věku je zájmovým, neprofesním studiem občanů na vysokoškolské úrovni. Slavnostního setkání se zúčastnilo deset studentů, kteří absolvovali kurz Cestování – co jste možná nevěděli, a jejich rodinní příslušníci.

Pamětní listy předávali: ředitel školy OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň Mgr. Jaroslav Studnička a starosta města Ing. Jan Ropek.

Ředitel školy Mgr. J. Studnička předal studentům Pamětní listy a vyzdvihl u nich zejména odvahu pustit se do studia, ve kterém je nutné zvládnout výuku za pomoci nových komunikačních technologií a Internetu. Současně nadále přislíbil prostory školy pro setkávání studentů.

Starosta města Ing. J. Ropek ocenil u studentů důchodového věku energii, se kterou se pustili do studia a překonali všechny nástrahy. Popřál studentům zejména hodně zdraví do dalšího studia a věnoval jim knihu o Chocni, která jim bude připomínat jejich odvahu pustit se do vzdělávání i v tomto věku.

Mgr. Petra Zavřelová, zástupkyně ředitele, předala studentům květinu. Velké díky patří paní Kopřivové, matrikářce města, která připravila pro toto setkání obřadní síň a celým slavnostním aktem provázela.

Všichni studenti ocenili podporu od starosty města a ředitele školy. O to s větší chutí se pustí do dalšího studia v následujícím semestru.

Velké díky všem zúčastněným za hezké odpoledne. Studentkám a studentovi děkuji za krásné květiny.

Mgr. Hana Martinková
tutorka VU3V