Slavnostní ukončení letního semestru 2020/2021 Virtuální Univerzity třetího věku

V pondělí 18. října 2021, v Zámecké kapli Městského úřadu Choceň, došlo k slavnostnímu předání Osvědčení o absolutoriu Univerzity třetího věku a Pamětních listů studentům Virtuální univerzity třetího věku při Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze, za letní semestr školního roku 2020/2021.

Univerzita třetího věku je zájmovým, neprofesním studiem občanů na vysokoškolské úrovni. Slavnostního setkání se zúčastnilo 16 studentů, kteří absolvovali v letním semestru kurzy Etika jako východisko z krize společnosti a Dějiny odívání II.

Pamětní listy předával ředitel Orlického muzea Choceň Mgr. Michal Hofman.

Osvědčení o absolutoriu (za šest kurzů) předával starosta města Ing. Jan Ropek.

Mgr. Hofman předal studentům pamětní listy a vyzdvihl u studentů zejména odvahu pustit se do studia, kde je nutné zvládnout výuku za pomoci nových komunikačních technologií a Internetu.

Starosta města ocenil u studentů důchodového věku energii, se kterou se pustili do studia a překonali všechny nástrahy studia v době Covidové. Popřál studentů zejména hodně zdraví do dalšího studia.

Studenti obdrželi malé Oskary, skleničky a květiny, které jim budou připomínat jejich odvahu pustit se do studia i v tomto věku.
Všichni jsme si společně strávené odpoledne užili a já moc děkuji všem za krásné květiny.

Mgr. Hana Martinková
tutorka VU3V