SH stolní tenis

Ve středu 19. října t. r. se konalo okresní kolo turnaje ve stolním tenisu v Ústí nad Orlicí. Naší školu reprezentoval Matouš Novotný (O3A), Petr Svatoš (O4B) a Dominik Pavelka (O2B).

Turnaje se zúčastnilo celkově 9 škol. Kvůli nepříznivému losu jsme dostali těžší pětičlennou skupinu. V prvním zápase nás čekal tým Gymnázia Vysoké Mýto, kterému jsme podlehli v poměru 1:4. Další zápasy ve skupině se nám povedly o poznání lépe, postupně jsme se vypořádali s týmy VDA Česká Třebová (4:1), Střední škola zdravotnická Ústí nad Orlicí (4:0) a Střední škola průmyslová Letohrad (4:3).

Díky těmto výhrám se nám podařilo postoupit do semifinále, kde na nás čekal vítěz druhé skupiny Gymnázium Ústí nad Orlicí, přes který jsme prošli bez větších problémů (4:1) až do finále. Tam nás čekal náš jediný přemožitel z Vysokého Mýta.

Naše hra byla mnohem lepší než ve skupině, nakonec měl ale soupeř o trochu více štěstí a zvítězil 4:3. Celkově jsme obsadili pěkné 2. místo.

Za posledních 6 let se nám v této soutěži nebývale dařilo – jednou jsme obsadili 3. místo, letos druhé místo a čtyřikrát jsme zvítězili.

Dominik Pavelka, O2B