Senzační postup na semifinálový turnaj do Brna!

V pátek 11. března 2022 se odehrál futsalový zápas dívek mezi OA a SOŠ Cestovního ruchu Choceň
a Gymnáziem, Leteckou SOŠ Moravská Třebová. Tyto dva týmy se potkaly už v kole předchozím, kde byly šťastnější naše žákyně. A jak to dopadlo tentokrát?

V 10:25 zazněl hvizd píšťalky rozhodčího a čas na tabuli začal utíkat. Po pěti minutách jsme se ujali vedení 1 : 0 po střele Pazderkové. Holky z Moravské Třebové se ale nedaly a nadále srdnatě bojovaly. Což se jim ještě do konce první poloviny vyplatilo a vyrovnaly tak na 1 : 1.

Druhá polovina se nesla v duchu nevyužitých šancí na obou stranách. Přibylo osobnějších a tvrdších soubojů o každý míč. V této polovině se blýskly gólmanky na obou stranách, protože ani jedna za sebe nepustila žádnou střelu. A tak zápas musel rozhodnout až penaltový rozstřel.

První šly kopat dívky z Moravské Třebové, ale neproměnily. Za nás zahájila penaltový rozstřel Zahálková, která s přehledem skórovala. Ve druhé sérii se trefila děvčata na obou stranách, když za náš tým proměnila Janečková. A tak se rozhodovalo v sérii poslední. Kde, výborným zákrokem chytila střelu Dlouhá a bylo rozhodnuto o tom, že naše žákyně postupují mezi nejlepších osm týmů v republice.

Další kolo se odehraje 30. dubna 2022 v Brně, kde se utkáme s týmem domácích, Českými Budějovicemi a Starým městem.

Náš tým reprezentovala: Dlouhá Nikola, Mikysková Sabina, Zahálková Nikol, Pazderková Nicole, Baklíková Elen, Janečková Natálie, Rolencová Jana, Nádeníková Lucie, Hozáková Renée Elizabeth
a náhradnice Šotolová Dana, Melíšková Veronika.

Nikola Dlouhá
žákyně O4A