Seminář, který stál za to!

V úterý 13. listopadu 2018 jsme se účastnili semináře pro studenty, pořádaného u příležitosti výročí 100 let založení Československé republiky. Jako žáky studijního oboru Veřejná správa nás zajímá historie, která je spojená se studovaným oborem. Přednášky se konaly v Informačním středisku Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Seminář se skládal ze dvou přednášek. První z nich se věnovala Revolučnímu Národnímu shromáždění a československému převratu roku 1918. Přednášejícím byl PhDr. Petr Valenta, Ph.D.

Ve druhé části vedl JUDr. PhDr. Petr Kolář, Ph.D. přednášku na téma Utváření ústavních dokumentů po vzniku Československa.

Na konci semináře jsme obdrželi certifikát o účasti. Všem spolužákům bychom doporučili, pokud budou mít tu možnost zúčastnit se odborných seminářů, aby této příležitosti využili. Seznámili jsme se s novými lidmi a hlavně jsme se dozvěděli hodně zajímavých informací, které souvisejí se vznikem Československa. Určitě nám pomohou v dalším studiu.

Vojtěch Jarkovský, Pavlo Berezovskyy, VS2