Sedm kvalifikovaných instruktorů vodní turistiky se vrátilo z Vltavy

V neděli 16. června 2019 sedm žáků třídy OA3 úspěšně složilo teoretickou i praktickou zkoušku Instruktorů vodní turistiky podle akreditace MŠMT ČR č.: 28264/2011-25-646.

Kurz zahrnoval teoretickou a praktickou přípravu ve škole a splutí Vltavy ze Zlaté Koruny do Boršova nad Vltavou na kanoe v roli háčka i kormidelníka včetně vodních propustí (jezů).

Kromě poháněcích a řídících záběrů museli žáci zvládnout i legislativu a bezpečnost, včetně teorie a praxe vodní záchrany a moderních technologií. Také vybavenost pro vodní turistiku a kempování v přírodě byla zvládnuta na jedničku. Stavění a bourání stanů bylo několikrát prověřeno dešťovou přeháňkou, ale nikdo se nerozmočil. Na umělém kanále pak „voda ze zdola a ze shora ideální počasí vodáka“.

Nakonec nám příroda dopřála i „opalovačku“ a koupání. Zbylo i dost času na rafting a kajaky, vodní záchranu a zpívání a vtipkování u táboráku.

Náš dík patří zkušebním lektorům akreditačního střediska z Českých Budějovic za maximální vstřícnost a skvělou spolupráci.

Mgr. Martin Přibyl