Rozhoduj o EU

Zúčastnila jsem se regionálního semináře v rámci projektu Rozhoduj o EU v Pardubicích. Abych se dostala do dalšího kola projektu, musela jsem vypracovat slohovou práci. Vybírala jsem si ze dvou témat a to:  „Jak namotivovat mladé lidi k evropským volbám“ a „Co by se podle Vás mělo změnit, aby se všichni mladí lidé chtěli a mohli zapojovat do společenského dění a zajímali se o politiku“. Vybrala jsem si první téma a k mé velké radosti jsem postoupila dál, kde na nás čekala simulace modelového zasedání institucí EU.

Organizátoři pro nás mezi jednáními připravili zajímavý program. Nejvíc mě zaujala diskuze o participaci mladých lidí v evropských volbách.

A co mi tento projekt dal? Naučila jsem se nebát se přednášet před veřejností a poznala jsem spoustu lidí, kteří se zajímají o podobnou problematiku jako já.

Aneta Vaníčková
žákyně druhého ročníku oboru vzdělání Veřejnosprávní činnost

Děkuji za reprezentaci školy.
Mgr. Hana Martinková, třídní učitelka