Projektový den žáků domova mládeže

Dnes v odpoledních hodinách jsme se v hojném počtu vydali s žáky domova mládeže na exkurzi Čističky odpadních vod v Chocni. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací, nejen praktických, ale i administrativních.

Na začátku to nebyl hezký pohled, ale i přes menší zápach bylo skvělé vidět celý proces čističky. Nejen že odvádí vyčištěnou vodu, dokonce se i z kalů zpracovává na zeminu a hnojivo, které využíváme v zemědělství.

Co mě nejvíce překvapilo bylo to, že jsme viděli na začátku opravdu znečištěnou tekutinu, a poté po celém procesu krásně čirou vodu. Tato exkurze mi přišla velice zajímavá.

Celou exkurzi jsme zakončili pozváním od paní vychovatelky Ropkové na zmrzlinu. Děkujeme paní vychovatelce za dobrou příležitost.

Žáci DM