Projekt Firma Já končí

Dne 27. února 2019 proběhl závěrečný workshop projektu Firma Já. Projekt se skládal z pěti dílčích workshopů, které byly věnovány studentům posledních ročníků. Projekt probíhal od října 2018 do února 2019.

Na prvém workshopu se řešily vysoké školy. Jak na vysokou školu, jak se připravit na přijímací zkoušky, kde získat potřebné informace o škole… Tuto část vedla Mgr. Linda Kotyzová, která je kariérovým poradcem školy.

Na další workshop přijela pracovnice Úřadu práce ČR Ing. Barbora Pabelová, poradkyně EURES, která se věnuje práci a studiu v zahraničí. Vysvětlila studentům portál Eures a jaké možnosti mají v rámci programu Erasmus+.

Zbývající tři workshopy byly věnovány problematice zpracování životopisu a motivačního dopisu v českém jazyce a jak na písemnosti v jazyce anglickém. Jak se připravit na výběrové řízení a pohovor s personalistou. Žáci si vypracovali svůj životopis a motivační dopis na konkrétní nabídku práce. Vše odeslali přednášejícím této části a to personalistkám firmy Saint Gobain Construction Products a.s., Ing. Gabriele Hrubecké a Jitce Karáskové.

Na závěrečném workshopu studenti absolvovali skutečný pohovor výběrového řízení. Ing. G. Hrubecká i J. Karásková vedly pohovor a to konkrétně ke každé pracovní pozici, kterou si studenti vybrali.
Po závěrečném vyhodnocení tři studentek z oboru vzdělání Cestovní ruch, Lucie Dušková, Monika Jiroušková a Michaela Foretová, které celý projekt absolvovaly a byly výborné u pohovoru, obdržely od donátora projektu Mgr. Jiřího Matouška, MPA poukaz v hodnotě 1.000 Kč na nákup do internetového obchodu Alza.cz. Studentka Michala Foretová, která byla vyhodnocena jako nejlepší, obdržela jako prémii pero značky Parker.

Děkujeme všem studentům, kteří se do projektu zapojili za účast na workshopech.
Všem přednášejícím děkujeme za čas, který nezištně věnovali našim studentům.

Mgr. Lukáš Chadima
Mgr. Hana Martinková