Projekt Edison

Ve dnech 2.-6. října 2017 se na naší škole uskutečnil projekt Edison. Jednalo se o skupinku zahraničních stážistů – Magali (Španělsko). Iliana (Mexiko), Atalay (Turecko) a Salim (Egypt), kteří týden docházeli do hodin a prostřednictvím pestrých prezentací představovali svoji zemi.

Prezentace obsahovaly vhled do místní kultury, politiky, svátků, tradiční kuchyně,…. Jejich součástí byly i hudební nahrávky, fotografie provázené hudebním doprovodem a rovněž hry a národní tance, kterými se naši studenti velmi pobavili.

Společně trávili studenti OA se stážisty i volná odpoledne a mohli se tak hezky rozmluvit v anglickém jazyce, poznat se více osobně, konfrontovat české zvyklosti se zahraničními, zažít mnoho zábavy.
Velké poděkování v tomto směru patří děvčatům, která stážistům věnovala mnoho svého volného času.. Jmenovitě pak: Denise Rashki (O3A), Adrianě Olivové (O4A), Anetě Němečkové (CR2), Monice Macháčkové a dalším dívkám z CR3, kterým se tímto omlouvám, jelikož neznám jména jich všech. Snad mi prominou, neboť jistě vědí, koho mám na mysli.
Děkuju vám všem, děvčata!

Myslím, že tento týden byl pro všechny velkým zpestřením a příjemnou změnou. Věříme, že i v příštích letech se nám podaří realizaci projektu na naší škole zopakovat.

Mgr. Blanka Hájková