Projekt Edison

Letos, tak jako v loňském školním roce, se na naší škole v termínu od 8.-12. října 2018 uskutečnil projekt Edison. Tento rok nás však navštívili pouze dva studenti. Jeden z Jordánska a druhý z Gruzie. Georgi z Gruzie se ale, žel, musel v polovině týdne z rodinných důvodů vrátit domů, takže jsme jeho zemi nemohli ani zčásti poznat.

Prezentací Jafara z Jordánska jsme letos byli ale spíše zklamaní. Sice zajímavé, ale příliš dlouhé promítání bez vzájemné interakce, bez ukázky suvenýrů, netradičních předmětů, bez národních oděvů a v neposlední řadě i bez tance, na který se především některé studentky velmi těšily. Škoda. Je to vlastně vždycky o lidech a nikdy dopředu nevíme, s čím dotyční přijedou.

Nevadí. Snad v příštích letech se nám tento projekt zase osvědčí a zpestří všem hodiny angličtiny.

Mgr. Blanka Hájková