Přehled sportovních výsledků a TV aktivit ve školním roce 2021 – 2022

13. – 17. Sportovně turistický kurz třídy CR1 v Mariánských Lázních
30. 9. – 4. 10. Sportovně turistický kurz třídy VS1 ve Zderazi

Říjen

18. – 22. Kurz „Instruktor fitcentra“ v Chocni pro třídu O2A, O3B zaměření Ekonomika sportu

Listopad

12. Středoškolská futsalová liga chlapců ve Vysokém Mýtě, 1. kolo – 1. místo – postup do 2. kola

Prosinec

9. 2. kolo Středoškolské futsalové ligy chlapců v České Třebové – 2. místo, postup do 3. kola
13. Florbal chlapců 1. – 4. ročníků ve Vysokém Mýtě – okresní finále, 2. místo
16. Středoškolská futsalová liga dívek v Chocni, 1. kolo – 1. místo, postup do divizního finále

Leden

18. 3. kolo Středoškolské futsalové ligy chlapců v Chrudimi – 3. místo
30. 1. – 4. 2. Lyžařský kurz žáků třídy O1A a O1B, Herlíkovice

Březen

11. Divizní futsalové finále dívek v Chocni – 1. místo, postup na Konferenční finále „Východ“
30. Dívky – Konferenční futsalové finále „Východ“ v Brně – 3. místo, celkově 5. – 6. místo v ČR

Duben

Květen

8. – 13. Sportovně turistický kurz třídy O2A a O2B v Pastvinách
23. – 27. Kurz „Instruktor plavání“ v Ústí nad Orlicí pro třídu O3A zaměření Ekonomika sportu

Květen – červen

Masérský kurz pro třídu O4A – Ekonomika sportu

Červen

1. Org. zajištění cyklistického závodu „RoadMaster 2022“ na autodromu
ve Vysokém Mýtě – cyklozávody pro žáky základních škol Pardubického kraje
16. – 19. Kurz „Instruktor vodní turistiky“ v České Vrbné (České Budějovice) pro třídu O3A zaměření Ekonomika sportu
27. Sportovní den – „Škola hrou“ pro všechny ročníky a obory

Ve školním roce 2021/2022 byla opět z důvodu pandemického onemocnění COVID 19 většina sportovních soutěží zrušena. Naše škola se tak zúčastnila pouze futsalu (chlapci i dívky), z něhož některá kola i sama pořádala, a florbalu (pouze chlapci). Dále jsme organizovali několik závodů a kurzů, z nichž některé jsou i certifikované. Nově byl v letošním školním roce v rámci TEV zařazen i kurz sebeobrany pro 2. ročníky, a to pod záštitou Pardubického kraje.

Největším letošním úspěchem bylo 5. – 6. místo v ČR děvčat ve Středoškolské futsalové lize. Chlapci skončili na krajské úrovni v témže sportu na pěkném 3. místě a ve florbalu v okresním kole na 2. místě.

Věřme, že do nového školního roku nezasáhne žádné jiné „covidové“ onemocnění
a budeme se moci opět účastnit veškerých nabízených sportů. S tím snad přibydou i další reprezentační úspěchy.

Mgr. Pavel Motl